7 Eylül 2013 Cumartesi

Biz bu tekne işini çok sevdik !


Tekneyle 1 hafta Bodrum - Gökova Koyları 

Mavinin, yeşilin her tonunu görmek istiyorsanız, 
En temiz koylarda denizin tadını çıkartmak istiyorsanız, 
Sabah yüzünüzü denizde yıkamak, geceleri yıldızlar altında uyumak istiyorsanız, 
Sadece yüzmek, ruhumu dinlendirmek istiyorum diyorsanız, 
Tüm fazlalıkları atıp, hafif, yalın ayak bir tatil geçirmek istiyorsanız, 
Balık tutmak ya da benim gibi hazır tutulmuş taze balık ziyafetleri tam sizin içinse, 
Konfor da neymiş, ben sadece doğanın tadını çıkartmak istiyorum diyorsanız, 
Siz de bizdensiniz ve bu tekne tatilini siz de muhakkak seveceksiniz....


Bodrum'dan kalkan ve yine Bodrum'da sona eren bu tekne tatilinde güzelim Gökova koyları bizi mest etti.

Bodrum Kalesi

Teknede bir hafta tatil yapmak demek....

Güneşin batışının her saniyesine tanık olmak demek....

Gecenin gelişini hafif bir ürpertiyle beklemek demek...Yıldızlarla sarmaş dolaş uyumak demek...

Dolunayın o muhteşem ışığının yıldızları nasıl sakladığını hayretle seyretmek demek...

Gece ara ara uyanıp denizin sessizliğine ortak olmak demek...

Gün doğumunu kaçırmamak için uykuyu feda etmek demek....Ve bu dakikalara şahitlik yapabilmek için tüm gece güvertede uyumak demek...
Sabah kahvaltısından önce denize atlamak ve yüzünü denizde yıkamak demek...


Bütün gün yüzmek, deli gibi acıkmak demek...
Balık tutmak, tutulan her balıkta sevinç çığlıkları atmak demek...


Taze balıklarla akşam balık ziyafeti çekmek demek...

 Bol bol kitap okumak, ruhunu dinlendirmek demek...


ve tabii ki tavla oynamak demek...

Tertemiz, masmavi, yemyeşil koylarda denize girmek demek...


 Bütün gün denizde yüzerek yorulmak akşamları ise güzel sohbetlerle dinlenmek demek...


Tabii ki tatilin bu kadar güzel geçmesinin bir önemli nedeni de tekne kaptanımızın ve ekibinin bizi rahat ettirmek için ellerinden geleni yapmasıydı. En güzel koylara en sakin saatlerde bizi oraya götürerek bizi hep kalabalıktan uzak tutan kaptanımız sayesinde çok güzel koylarda denize girdik. Salih Usta yemekleriyle, harikalar yarattı, teknede bize irmik helvası ve kek bile pişirdi. Geleceğin kaptanı Egemen ise harikaydı. Tekne ekibi bu kadar iyi niyetli ve profesyonel olmasaydı bu tatil bu kadar güzel geçmezdi. 
Nebil Kaptan seneye biz yine ordayız....

ve tekneden birkaç kare...

Ve tekne günlerimizden birkaç kare....

Bize geceleri şarkılar söyleyen Egemen...

Başta da dediğim gibi biz bu tekne işini çok sevdik... Eğer siz de bu sene tekne ile bir tur yapmak isterseniz Nebil Kaptan'ı arayın derim: 


Nebil Ağan 
Bodrum / Muğla
GSM: 0535 508 07 63
E.Mail: info@halikarnaslım.com

Peki bu tekne işini nasıl organize ettik?

Öncelikle tatili beraber yapacağımız, iyi anlaştığımız kişileri biraraya getirip ekibi kurduk. Nebil Kaptan'ın teknesi 5 kamaralı. Ancak en fazla 8 kişi olmakta yarar var. Böylece herkese daha fazla yaşam alanı düşmüş olur. Cumartesi Bodrum Limanı'ndan kalkmadan önce Nebil Kaptan'ın verdiği alış-veriş listesi üzerinden güzel bir alış-veriş yaptık ve tüm yeme-içme ihtiyacını tekneye yükledik. Nebil Kaptan'ın verdiği liste 1 haftalık yemek ihtiyacı için yeterli olsa da sizin kendiniz için ayrı bir liste oluşturmanız da fayda var. Mesela Türk kahvesi içmek isteyebilirsiniz 1 hafta boyunca. O zaman türk kahvesi listeye eklenmeli. Ya da bizim gibi irmik alıp irmik helvası yaptırtabilirsiniz. Bu size kalmış. Tüm yeme içme hazırlıklığı sonrası geriye pek birşey kalmıyor zaten. Cumartesi öğleden sonra Bodrum Limanı'ndan kalkan tekne ile sakin tertemiz koylarla buluşuyorsunuz. Bir sonraki cumartesiye kadar denizdesiniz ve hiç karaya ayak basmadan bu haftayı tamamlayabilirsiniz...

Size tavsiyem ekibi kurdukdan sonra konfor beklentinizi belirlemeniz ve bunun karşılığında tekne arayışına girişmeniz. Bizim kaldığımız teknede kamaralarda klima yoktu örneğin. Bizim düşüncemiz şu yöndeydi. Sonuçta gündüz tüm gün denizde olacaktık gece ise güvertede yıldızların altında yatacaktık. Bu nedenle klimalı teknelere hiç bakmadık bile. Ancak herkesin konfor beklentisi farklıdır. Eminim hayallerinizdeki gibi bir tekne bulacaksınızdır. Deniz zaten süper. Bence Gökova koyları tekne turu için en ideal yer. Tüm koylar birbirinden güzel, temiz. Nebil Kaptan tecrübesi sayesinde bizi en güzel koylara en doğru zamanda götürdü. Böylece hiçbir zaman kalabalığa denk gelmedik. Koyların en güzel yerlerinde demir attık. 

Maliyetler konusunda bilgi vermem gerekirse, teknenin günlük ortalama kirası 500€ civarıydı (4 aile toplam). Alış-veriş sırasında ise aile başı yaklaşık 800 TL harcadık. Her şekilde bir haftalık tekne turu, çoğu herşey dahil otelden maliyet açısından daha uygun. Verdiği mutluluksa bence karşılaştırılamaz...

Şimdiden iyi tatiller....


Gökçe Demirci

17.-24.08.2013 Bodrum Gökova Tekne Tatili Notları

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

2 yorum:

  1. çok keyifli görünüyor burdan bakınca..paylaşımınız için teşekkürler. sormak istediğim, bu bir haftanın aşağı yukarı maliyeti nedir? eğer öğrenci halimle kotarabileceğim bişeyse şimdiden üç beş kenara atmaya başlayayım :)

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, tekneye toplam 8.000 TL verdik (4 aile için). Fiyat ancak euro üzerindedi. Yani günlük tekne maliyeti ortalama 500€ civarıydı. Tekneyle açılmadan önce gidip alışveriş yapılması gerekiyor. Tüm içecekler, içkiler dahil ve sebze & meyve toplamda aile başı 800 TL tuttu. Ama tabii ki bu gruptan gruba değişir. İçki olmazsa daha uygun olur. Yemekleri teknedeki aşçı pişirdi ve çok lezzetliydi. Ayrıca biz balık tuttuk ve birkaç öğlen bizim balıkları yedik. Kesinlikle tavsiye ederim.

    YanıtlaSil